YouBookmarks Blog: Narzędzia językowe w Youbookmarks
  Narzędzia językowe w Youbookmarks

  Wszystkich czytelników chciałbym na wstępie przeprosić za to, że tak długo musieli czekać na kolejny wpis z informacjami. Jednocześnie chciałbym uspokoić i zapewnić, że serwis rozwija się we właściwym tempie, a ilość poprawek jest tak duża, że nie sposób o nich wszystkich napisać.

  Głównym, lecz nie jedynym sprawcą przerwy w dostawie treści na blogu jest serwis bookmarkingowy addThis, a dokładnie rzecz ujmując dodanie YouBookmarks do widget’u addThis i ogrom pracy jaki przy okazji wygenerował, ściągając do serwisu zarówno normalnych użytkowników jak i rzeszę spamerów rządnych dodania niezliczonej ilości SPAMU.

  Cofając się w czasie, kiedy zaczynałem tworzyć YB na polskim blogu Google trafiłem na post napisany przez Michała Dziewońskiego, w którym było można znaleźć 10 porad dotyczących stylu Google. Wpis ten tak głęboko utkwił w mojej pamięci, że zawsze kiedy muszę rozwiązać jakiś problem, staram się go najpierw rozłożyć na części pierwsze, dopasować do jak największej liczby wspomnianych porad, zweryfikować wszystkie za/przeciw i w efekcie końcowym wypracować optymalne rozwiązanie.

  Wspominam o tym przede wszystkim dlatego, że dzięki zastosowaniu się do tych rad, a dokładniej punku 6, który brzmi „Projektuj z myślą o całym świecie”, w przeciągu 2 miesięcy udało się odpalić aplikacje tłumaczeń, bez żadnych dodatkowych zmian kodu w pozostałej części serwisu.

  Narzędzia językowe będą główną podporą akcji Youbookmarks In Your Language, która rusza pod koniec września. Dzięki akcji użytkownicy, którzy coraz częściej do nas wracają, będą mogli bezproblemowo korzystać z usług w swoim języku.

  Aplikacja Tłumaczeń wykorzystuje API Google Translate, który w połączeniu z naszą aplikacją tworzy niezwykle wydajne narzędzie pozwalające bardzo szybko dodać obsługę nowego języka, z możliwością testowania tłumaczeń już w trakcie ich wprowadzania!

  O najważniejszych zmianach zarówno tych już wdrożonych jak i planowanych dowiecie się wkrótce czytając ten blog - zapraszam!

  Piotr Jóźwiak

  Share

  Subscribe RSS (blog) 4887 views Comments (0) Aug 17, 2010 21:00

  This entry has not been commented yet.

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons