YouBookmarks Blog: Nowa jakość nawigacji w czytniku RSS
  Nowa jakość nawigacji w czytniku RSS

  W odpowiedzi na sugestie naszych użytkowników w aplikacji czytnika RSS wprowadziliśmy kilka udoskonaleń mających na celu poprawę użyteczności aplikacji.

  Pierwszą uwagą, jaka do nas trafiła był zarzut dotyczący lokalizacji przycisku „Odznacz RSS jako przeczytany”. Z otrzymanych informacji jasno wynikało, iż lokalizacja przycisku jest mało intuicyjna (przycisk nie jest pod przysłowiową ręką), co również pokrywało się z naszymi obserwacjami. W związku z powyższym postanowiliśmy zdublować przycisk i umieścić go dodatkowo na stronach listingu wiadomości.  Kolejne uwagi dotyczyły głównie sposobu przeglądania listy kanałów za pomocą klawiatury, a właściwie ograniczeń jakie w tym trybie występowały.

  W założeniach projektowych aplikacji czytnika RSS, wstyd się przyznać, nie uwzględniliśmy możliwości jednoczesnej obsługi myszką i klawiaturą, a jak się okazało wielu użytkowników w taki właśnie sposób chciałoby z niej korzystać. Aplikacja czytnika co prawda pozwalała na przejrzenie całego drzewa i przeczytanie wszystkich wiadomości za pomocą klawiatury, jednakże przeglądanie zawsze rozpoczynało się od najwyżej położonego elementu w drzewie z nieprzeczytanymi wiadomościami.  Po udoskonaleniu algorytmów poruszanie się po drzewie kanałów za pomocą klawiatury i myszki jest spójne i ściśle ze sobą współpracuje. W praktyce oznacza to możliwość korzystania równolegle z obu form nawigacji, a aplikacja przy tym zachowuje się w przewidywalny sposób.

  Przykładem spójności w działaniu obu typów nawigacji może być przeglądanie listy kanałów za pomocą klawiatury od dowolnego miejsca w drzewie po wcześniejszym wskazaniu myszką elementu początkowego*

  Przy okazji poważniejszych zmian dodana została również funkcjonalność, która automatycznie otwiera foldery w trakcie przeglądania listy za pomocą klawiatury.

  Mam nadzieje, że wprowadzone udoskonalenia zwiększą przyjemność korzystania z aplikacji czytnika RSS i jednocześnie wszystkich aktywnych userów zachęcam do nadsyłania swoich uwag dotyczących funkcjonowania serwisu lub konkretnych usług.  Piotr Jóźwiak
  Webmaster & Product Manager
  * - elementem początkowym mogą być tylko te kanały, w których znajdują się nowe nieprzeczytane wiadomości.
  Share

  Subscribe RSS (blog) 5423 views Comments (4) Aug 29, 2010 23:02

  Aug 29, 2010 23:30 PiotrekJ
  Rozważam jeszcze wprowadzenie funkcji ukrywania folderów i kanałów, w których nie ma aktualnie nowych nieprzeczytanych wiadomości. Co o tym myślicie drodzy Użytkownicy?
  Sep 09, 2010 20:16 Hossek
  Szacun !!
  Jan 15, 2011 10:29 misska
  Uważam że funkcja ukrywania folderów i kanałów, w których nie ma aktualnie nowych nieprzeczytanych wiadomości jest potrzebna
  Jan 16, 2011 16:09 PiotrekJ
  Dzięki Przemku za feedback :) Funkcja ukrywania kanałów i folderów jest już dostępna w czytniku RSS. Aby ją uaktywnić należy w opcjach zaznaczyć pole "Ukryj przeczytane elementy". Zalecam odświeżenie pamięci podręcznej przeglądarki CTRL + F5 :)

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons