YouBookmarks Blog: BlogLog – rekomenduje wiadomości
  BlogLog – rekomenduje wiadomości
  Tym razem coś o nowej mikro usłudze ”BlogLog”, która pojawiła się przedwczoraj.

  W zasadzie miał to być przegląd ostatnich wiadomości z blogów zarejestrowanych użytkowników, ułatwiający znalezienie ciekawych informacji. Jednak po krótkich chwilach namysłu mając w serwisie stargetowanych użytkowników zrodził się pomysł aby powiązać bratnie tematycznie dusze i rekomendować im wiadomości zgodne z zainteresowaniami.

  Skoro jest taka możliwość to dlaczego jej nie wykorzystać ?

  Wiemy już czemu BlogLog może służyć - teraz trochę teorii lub jak kto woli spraw technicznych!

  Zacznijmy od tego, iż w serwisie mamy zarówno zwykłych czytelników jak i czytelników, którzy prowadzą piszą własne blogi – tych drugich będziemy określać w dalszej części mianem Blogerów.

  Z punku „widzenia” systemu Blogerem jest użytkownik, który w swoim profilu podał adres kanału RSS własnego bloga oraz dany kanał ma przynajmniej jednego subskrybenta w Czytniku RSS.

  Blogger jako osoba, której szczególnie powinno zależeć na dotarciu do właściwych odbiorców winien z należytą i nieprzesadną starannością opisać słowami kluczowymi nie tyle własne zainteresowania jak tematykę prowadzonego bloga. (tylko jeśli zainteresowania nie pokrywają się z tematyką bloga).

  W przeciwnym wypadku jego publikacje nie będą poprawnie rekomendowane innym użytkownikom.

  Wspomniałem przed momentem, że przynajmniej jeden użytkownik musi zaabonować kanał RSS bloga na swojej liście w Czytniku RSS żeby wiadomości z bloga był widoczne w BlogLogu - jest to oczywiście prawda, ale nie daje na to żadnej gwarancji, że tak właśnie będzie. Nie jest to w jurysdykcji usługi, ale specyfikacji softu pracującego na zapleczu, odpowiedzialnego za dostarczenie contentu dla czytnika RSS. Najkrócej mówiąc źródła RSS, które nie są używane wypadają z kolejki synchronizacji. (Poczytne blogi raczej nie muszą się martwić ;) )

  Rozwiązanie to po pierwsze pozwala na obecnym hostingu utrzymać wielkości bazy danych w rozsądnych granicach i przy okazji odrzuca wiadomości z nieczytanych źródeł.

  Aby funkcja rekomendacji spełniała swoje zadanie tagi w profilu muszą byc uzupełnione!!! Listę aktualnych słów kluczowych używanych przez Blogerów można odczytać na stronie usługi.

  I na koniec - jako, że w serwisie cały czas obracamy się wokół bookmarków z oczywistych względów nie mogło zabraknąć takich funkcji jak +dodaj do zakładek czy tez publikuj, które znajdziecie przy każdej wiadomości :)
  Share

  Subscribe RSS (blog) 3734 views Comments (1) Sep 19, 2008 2:43

  Jul 11, 2014 0:29 alarmas-hogar
  Thats true

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons