YouBookmarks Blog: Odchudzanie na czasie, czyli Light na lato!
  Odchudzanie na czasie, czyli Light na lato!
  Light CSS3

  Kochani, tym razem chciałbym zaprosić Was do przetestowania nowego motywu „Light” , który od kilku dni jest dostępny w ustawieniach serwisu. Jak zauważyliście, nowe motywy pojawiają się rzadziej niż na początku działalności serwisu, a wynika to głównie z ich znakomitej elastyczności czyli możliwości łączenia każdego z motywów z dowolnymi tapetami tła, wedle własnych upodobań. Ilość kombinacji jest prawie nieograniczona!

  Tworząc nowy motyw staram się stworzyć dzieło unikalne, które będzie posiadało cechy charakterystyczne tylko dla siebie samego. Tak jak w przypadku motywu „Dark” elementem przewodnim miała być ciemna kolorystyka w „strefach użytkowych" tak w motywie „Light” przewodnim elementem jest brak charakterystycznego podziału na dwa okna, minimalizm oraz wykorzystanie technologii CSS3.

  Można rzec, iż motyw „Light” jest przez to podwójnie lekki, po pierwsze dlatego, że okno aplikacji tworzy teraz jedna, spójna czysto-biała przestrzeń z subtelną przeźroczystością i delikatnymi cieniami, pozbawiona wszystkich zbędnych wizualnych bibelotów tj. belki, ramki, linie etc... Po drugie, dzięki wykorzystaniu technologii CSS3 większość przycisków, zaokrągleń, przezroczystości, gradientów, cieni oraz animacji rysowane jest przez przeglądarkę i nie wymaga ładowania dodatkowych plików graficznych co naturalnie zwiększa komfort użytkowania.

  Jak to zwykle w życiu bywa „nie ma róży bez kolców” - motyw „Light” zadziała poprawnie tylko na najnowszych wersjach przeglądarek tj. Firefox, Opera, Chrome. Użytkowników najnowszego Internet Explorer-a w wersji 9 muszę rozczarować, przeglądarka nadal jest daleko za konkurencją i nie obsługuje w sposób naturalny połowy zastosowanych w motywie efektów.

  Na uwagi, sugestie i słowa zachwytu czekam w komentarzach :)

  Specjalne pozdrowienia dla Pawła, który podsunął mi pomysł na stworzenie motywu z wykorzystaniem technologii CSS3.

  Pozdrawiam
  Piotr Jóźwiak

  Share

  Subscribe RSS (blog) 6757 views Comments (7) May 15, 2012 0:00

  May 15, 2012 18:28 jaca
  ach, ach, ach.....
  Jun 20, 2012 11:33 blusior
  Piotrek...SZACUNEK(!!!) przez duże SZ i resztę literek.Świetna robota.Bardzo dobrze to wyszło.Pozdrawiam,hej.
  Oct 11, 2012 8:10 mirvideo
  gut
  Sep 16, 2013 22:18 dollarclicks360
  NINE PEOPLE KILLED BY GUNMEN IN PAKISTAN.
  http://www.trendsrtk.blogspot.in/2013/09/nine-people-killed-by-gunmen-in-pakistan.html#.UjdKMr3vjz4
  During the Muslim religious day of Eidal-Fitr in Pakistan on Friday, August 9th 2013, nine people killed through shooting by Gunmen in the city of Quetta, capital of Islamabad. The United State government ordered its citizen not to journey to Pakistan, because of the risk of attack.
  Jul 11, 2014 0:31 alarmas-hogar
  Sip
  Oct 12, 2014 4:29 mater138
  http://www.websites-superstar.com/2014/10/agen-bola-5-lift-terunik-di-dunia.html
  May 09, 2017 18:16 ktuibol
  Thanks

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons