YouBookmarks Blog: Niewidoczne narzędzia do walki ze SPAMem
  Niewidoczne narzędzia do walki ze SPAMem

  Widząc całą stronę informacji o rynku prasowym nie mogłem pozostawić tego bez komentarza i odpowiednich działań zapobiegających przed podobnymi zjawiskami.

  Nie dalej jak trzy tygodnie wstecz powstało narzędzie blokujące nadmierne zapędy użytkowników przed publikowaniem nowych linków.

  Zasada działania była prosta. Za pięć głosów oddanych na inne zakładki na podstronie Popularne lub Oczekujące mogłeś opublikować jedną własną !!!

  Autopowstrzymywacz zapędów wyłączał się po przekroczeniu 30 oddanych głosów na dowolne opublikowane zakładki oraz powyżej 10 wizyt na stronie – jak widać dla chcącego nic trudnego 

  Narzędzie nadal funkcjonuje tyle, że w trochę zmienionej formie, już spieszę z wyjaśnieniem. Limity zostały zmniejszone odpowiednio na:

  • 20 - oddanych głosów
  • 5 - wizyt w serwisie

  Po przekroczeniu w/w limitów uruchamiana jest druga niezależna już tym razem od użytkownika faza algorytmu, w której pod uwagę brana jest średnia ocen opublikowanych linków.

  Jeśli średnia ocen opublikowanych przez użytkownika linków jest niska z automatu wyłączana jest możliwość publikowania kolejnych. Koniec kropka !!!

  Od siebie dodam, że dołożę wszelkich starań by publikowane informacje były jak najwyższej jakości i przede wszystkim zgodne z oczekiwaniami pozostałych użytkowników serwisu.

  Zmiana mechanizmów głosowania! (2010-05-15)

  Najważniejsze zmiany to:

  • rezygnacja na linku tekstowego „Głosuj” na rzecz strzałki w górę (zmiana została wymuszona wprowadzeniem obsługi nowych języków)
  • rezygnacja z funkcji zaznaczenia linku „To jest SPAM” na rzecz strzałki w dół
  • możliwość cofania przydzielonych głosów.
  Mechanizm spamowstrzymywacza pozwala nowym użytkownikom:
  • po oddaniu jednego głosu na dowolny inny link w serwisie, opublikować jeden własny,
  • po oddaniu kolejnych 5 głosów opublikować drugi,
  • po dodaniu dwóch linków użytkownik może dodać kolejny jeśli średnia ocen opublikowanych wcześniej linków jest większa od 3 lub czas od ostatnio dodanego linku przekracza 30 dni
  W praktyce oznacza to, że użytkownicy dodający wartościowe linki nie maja żadnych ograniczeń w publikowaniu nowych informacji, a użytkownicy zapychający serwis śmieciami z niską średnią otrzymują raz na miesiąc szansę na poprawę.

  Napisał: Piotr Jóźwiak

  Share

  Subscribe RSS (blog) 3910 views Comments (1) Nov 04, 2008 12:35

  Jul 11, 2014 0:30 alarmas-hogar
  Lets go

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons