YouBookmarks Blog: Wyszukiwarka wiadomości i nowy favicon !
  Wyszukiwarka wiadomości i nowy favicon !

  To niewątpliwie najbardziej zauważalne zmiany kilku ostatnich kilku dni.

  Zdarzyło się Wam kiedyś słyszeć o jakimś wypadku, imprezie czy innym wydarzeniu, które próbowaliście później odnaleźć w sieci?

  Jeżeli tak, to właśnie do takich poszukiwań może być przydatna nasza wyszukiwarka!

  Aby pokazać główne zalety naszej szukajki, porównam ją do uznanego silnika Google.

  Załóżmy, że słyszeliśmy w radio informacje o jakimś wypadku i chcemy dowiedzieć się coś więcej - wpisujemy w Google „wypadek” i po chwili mamy wszystkie najpopularniejsze odnośniki jakie zalazły się indeksie. Niestety na próżno w nich szukać najnowszych wiadomości, a jeśli już są zaindeksowane to raczej na dalekich pozycjach. Dzieje się tak dlatego, iż są to nowe strony, które nie mają jeszcze określonego wskaźnika PageRank.

  PageRank (PR) jest to metoda klasyfikowania stron poprzez nadawanie im określonej wartości za pomocą specjalnego algorytmu Google, który obliczany jest na podstawie ilości linków wskazujących z innych domen.

  O ile algorytm Google znakomicie sprawdza się przy wyszukiwaniu informacji popularnych istniejących w sieci od dłuższego czasu to przy wyszukiwaniu nowych wiadomości nasz silnik poleci Ci lepsze i bardziej aktualne wiadomości. Brzmi niewiarygodnie ? Sprawdź i się przekonaj!

  Dla naszej wyszukiwarki najważniejsze są nowe wiadomości! W celu poprawienia jakości wyników wyszukiwarka wykorzystuje zaawansowany system potrójnego filtrowania wyników. W dowolnym momencie można przełączyć się na silnik Google i porównać wyniki wzbogacone o kolorowanie słów kluczowych oraz loga znanych serwisów.

  Warto wiedzieć!
  Robot naszej wyszukiwarki indeksuje średnio 1000 źródeł w ciągu godziny. Przyjmując, iż przeciętny kanał RSS jest nośnikiem 15 wiadomości, daje to godzinny przyrost nowych wiadomości na poziomie max 15 000. Dobór źródeł tez nie jest przypadkowy - dobierają je użytkownicy czytnika RSS budując własne listy i je czytając.

  Na koniec o wspomnianej w tytule faviconie

  Faviconka to ten mały obrazek (16 x 16 pikseli), który widoczny jest zawsze koło adresu strony w pasku przeglądarki, to tak w gwoli wyjaśnienia, bo nie wszyscy muszą to wiedzieć Nie wnikając zbytnio w szczegóły, po co i dlaczego informuje, iż mamy nową faviconę złożoną dwóch białych liter Y i b otoczonych jasnoniebieskim tłem.

  może być czy stara była lepsza ? :D

  Share

  Subscribe RSS (blog) 6129 views Comments (0) Dec 10, 2008 0:53

  This entry has not been commented yet.

  Sign in to add a comment


  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now
  Unregistered
  Sign in
  Don’t have a Youbookmarks account yet?
  Sign Up Now

  YB Developer Blog
  Add-ons