Jul 11, 2008 14:24 Po co mi RSS ?
Useful +9W XXI wieku kiedy faktem stało się że świat jest globalnym miasteczkiem, dostęp do informacji jest jak chleb powszedni, a informacje zalewają nas z każdej strony przez niemal 24 godziny na dobę. Wielkim wyzwaniem dla nas i naszego wewnętrznego dobrego samopoczucia jest odrzucenie lub też skuteczne odfiltrowanie zbędnych informacji i skupienie się przede wszystkim na własnych zainteresowaniach, kreowaniu własnych potrzeb, spełnianiu marzeń oraz rozwoju osobistym.

Co jakiś czas do naszych uszu docierają z różnych stron stwierdzenia "jak ten czas szybko leci" – to oczywiście nie prawda !!! Zegar czasu bije w takim samym tempie jak i przed wiekami jedyne co się zmieniło to poziom wiedzy społeczeństwa i dostęp do globalnej informacji, która ma bezpośredni wpływ na tempo naszego życia. Czasami można odnieś wrażenie, że nasz czas jest rozkradany przez jakieś niewidzialne moce lub co gorsza świadomie tracimy go nie widząc innych skuteczniejszych rozwiązań.

Nie zamierzamy tutaj nikogo uczyć jak ma zarządzać swoim czasem. Chcemy jedynie pokazać jak można go oszczędzać przy pomocy naszego czytnika RSS.

Zaczynamy?

Na początku warto przeanalizować swoją aktywność w internecie i odpowiedzieć sobie na pytanie "Ile czasu dziennie zajmuje Ci przeglądanie ulubionych serwisów ?" Godzinę? Dwie? Więcej?

Otóż nie ma to większego znaczenia !!! Dlaczego ? To proste, zaoszczędzony czas jest niewątpliwie ważnym argumentem ale nie tylko on przemawia na korzyść naszego Czytnika RSS. Oprócz niego ważna jest też ergonomia funkcjonalność i intuicyjność obsługi, którą gwarantujemy Ci bez żadnych opłat!

W naszym Czytniku wiadomości ze wszystkich subskrybowanych serwisów prezentowane są w jednakowym układzie graficznym bez wyskakujących reklam i banerów. Wystarczy zapamiętać kilka klawiszy skrótów by komfortowo przeglądać niemal każdy serwis, który wspiera technologie XML/RSS/ATOM

Wiadomości możesz przeglądać w czytniku, udać się bezpośrednio do źródła, lub też zanotować w ulubionych zakładkach i wrócić do niej w dowolnym momencie.

Z naszym Czytnikiem, zaoszczędzisz ponad połowę czasu jaki tracisz na przeglądanie stron tradycyjną metodą! Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na monitorowanie kolejnej dawki nowych źródeł, spacer lub piwo ;)

Co więcej, dzięki wbudowanej obsłudze skrótów klawiszowych możesz przejrzeć wszystkie nowe wpisy używając UWAGA - tylko jednego klawisza !!!.
(w domyślnej konfiguracji - strzałka w prawo)

Korzystając z czytnika nie musisz wchodzić na każdą ulubioną stronę tylko po to by stwierdzić, iż od ostatniej wizyty nic nowego się nie pojawiło.

Pamiętaj! Czytnik RSS oszczędza Twój czas!!!

Załóż darmowe konto i oszczędzaj czas z naszym Czytnikiem RSS !!!

PS. O rozwoju osobistym, oszczędzaniu czasu i wielu innych ciekawych aspektach naszego gatunku;), możesz poczytać na blogu Alexa - polecam!!!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)


Related topics

Czym jest Youbookmarks ?
Co to jest czytnik RSS ?
Jakie korzyści daje używanie zakładek online ?


Similar topics

Co to jest URL ?
Co to jest czytnik RSS ?
Po co mi Zakładki online ?
Co to jest RSS ?
Co to jest czytnik RSS ?
Unregistered

Sign in
Don’t have a Youbookmarks account yet?
Sign Up Now