Obsługa czytnika RSS (feed reader)

Sep 07, 2008 9:45 Czym jest czytnik RSS ?
Useful +43Czytnik RSS (ang. Rss Feed Reader) najprościej mówiąc jest pośrednikiem wspomagającym przeglądanie stron www.Czytnik RSS na bieżąco monitoruje wybrane przez użytkownika witryny www i zapisuje w bazie wszystkie nowe informacje jakie znajdzie.

Użytkownik po uruchomieniu aplikacji otrzymuje gotowe do przeglądania zestawienie obserwowanych witryn z ilością nowych elementów jakie pojawiły się od ostatniego uruchomienia.


To nie użytkownik sprawdza czy na stronie pojawiły się nowe wiadomości tylko strona informuje go o tym, kiedy pojawi się coś nowego!
Zmień swoje przyzwyczajenia i dzięki technologii RSS, korzystaj bardziej wydajnej metody eksploracji sieci!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:19 Kiedy pojawią się pierwsze wiadomości w nowym kanale ?
Useful +25Robot synchronizuje źródła w interwale 15 minutowym ale nie częściej niż co 2 godziny. Oznacza to, że nowy kanał powinien zostać pobrany w ciągu maksymalnie 15minut od momentu dodania, a kolejne synchronizacje będą się odbywały w interwale dwugodzinnym.

Podane wyżej wartości mogą ulec zmianie !!!

Przy pierwszym uruchomieniu czytnika lub po imporcie listy kanałów należy zostawić na kilka minut otwarte okno przeglądarki, a w nim uruchomioną aplikacje czytnika RSS. Aplikacja w tym czasie zaznaczy wszystkie zgromadzone na liście kanały jako aktywne i rozpocznie proces ich synchronizacji.

Kanały RSS, które nie są używane wypadają z listy synchronizacyjnej po dwóch tygodniach od ostatniego użycia. Wznowienie synchronizacji następuje automatycznie w momencie zalogowania się do czytnika dowolnego użytkownika, który ma dany kanał RSS na swojej liście!

Informacje te w szczególności dotyczą mało popularnych źródeł z małą ilością czytelników.

Update: 24 październik 2010
Działa już wymuszanie pobrania RSS w czytniku - przycisk "Odśwież" Informacja o pobraniu kanału pojawia się w postaci ikony przed tytułem.

Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 11, 2008 13:53 Czy można wyświetlić wiadomości z ostatniego dnia ?
Useful +19Tak, można. Czytnik pozwala ustawić filtrowanie wiadomości w zakresie od 1 do 14 dni.

Dostęp do funkcji można uzyskać w dówch miejscach:
1. W karcie z ostatnio czytanymi wiadomościami.


2. Po kliknięciu w opcje -> funkcja Zmiana zakresu daty.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:51 Jak usunąć wiadomość z ulubionych zakładek ?
Useful +18W czytniku w funkcji Ulubione zakładki po otworzeniu zakładki do usunięcia trzeba kliknąć w - Usuń z zakładek w belce informacyjnej wiadomości.

Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 11, 2008 19:23 Czytnik RSS (Reader) od czego zacząć ? (video)
Useful +15Na początek spróbuj za subskrybować kilka kanałów z listy 50 najchętniej czytanych, która znajduje się na stronie startowej czytnika. Wystarczy nacisnąć na tytuł i po wczytaniu kanału nacisnąć przycisk subskrybuj.

Zapoznaj się też z tematami pomocy i terminologią dotyczącą czytników

Zobacz prezentacje video !!!

Youbookmarks Feed Reader - Screencast from Piotr Jóźwiak on Vimeo.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:44 Jak dodać źródło RSS do czytnika ?
Useful +141. Na stronie czytnika RSS w górnej belce aplikacji nacisnąć +dodaj.
2. W okienku wkleić lub wpisać adres URL kanału (opcjonalnie można wpisać nazwę).
3. Nacisnąć przycisk "Dodaj"

Jeśli nie podamy nazwy czytnik pobierze ją z kanału lub bazy danych
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:49 Co to jest URL ?
Useful +12URL (Uniform Resource Locator) to skrót najczęściej kojarzony z adresami stron www, które widzimy lub wpisujemy w pasku adresu przeglądarki.Zobacz też: Wikipedia / URL.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 11, 2008 14:00 Jak szukać źródeł RSS ?
Useful +11Wyszukiwanie źródeł i zbudowanie własnej listy kanałów RSS to najbardziej czasochłonne zajęcie.

Typowe wyszukiwanie źródeł RSS polega na odwiedzeniu naszych ulubionych serwisów oraz wyszukaniu na każdej z tych stron odpowiednich odnośników (adresów URL) do kanałów RSS.

Gdzie i czego szukać na stronach?

Poniżej widzicie najbardziej rozpoznawalny logotyp RSS.


Przeglądarki stron www
Firefox 2 / 3 ikonka RSS w pasku adresu:


Internet Explorer 7 Ikonka RSS po prawo w pasku kart:


Opera 9.5x ikonka RSS w pasku adresu:


Apple - Safari napis RSS w pasku adresu:


Po kliknięciu w ikonę RSS przeglądarka www załaduje kanał RSS, a widoczny w pasku adresu adres URL należy skopiować i wkleić/dodać do czytnika RSS.

Brak ikony RSS w pasku adresu nie oznacza, że strona nie wspiera technologii RSS. Problem może wynikać z niedbałości webmastera lub na stronie znajduje się wiele źródeł RSS, które opisane są na specjalnie utworzonej stronie, a link do tej strony najczęściej można znaleźć w stopce strony lub menu pod hasłami "RSS", kanały RSS czy też subskrypcje RSS.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:32 Czy można dodać źródło RSS do czytnika bezpośrednio z toolbara ?
Useful +10Informacja poniżej dotyczy jedynie użytkowników przeglądarki FireFox z zainstalowaną wtyczką "YouBookmarks Toolbar"

Aby dodać kanał / źródło RSS do czytnika z poziomu toolbara należy udać się pod konkretny adres URL źródła.

Po przejściu na stronę kanału RSS kliknąć w toolbarze ikonę + (plus).

Jeżeli dodawany kanał RSS przejdzie poprawnie proces walidacji serwis zaproponuje dodanie go do czytnika RSS. Dodatkowo można wybrać odpowiedni folder (o ile wcześniej zostały utworzone) i ewentualnie skorygować tytuł feed-a.

Zatwierdzić wprowadzone informacje naciskając przycisk Dodaj

W przypadku kiedy kanał RSS nie przejdzie walidacji serwis zaproponuje dodanie go do zakładek.

W nowej wersji Toolbar'a dla przeglądarki Firefox istnieje nowa funkcja pozwalająca dodać wyświetlany na stronie kanał RSS do czytnika przez interfejs API (czyli bez przechodzenia na stronę serwisu). W tym celu należ kliknąć w ikone z Plusem, a następnie wybrać opcje Subscribe to RSS Reader.

Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 11, 2008 14:24 Po co mi RSS ?
Useful +9W XXI wieku kiedy faktem stało się że świat jest globalnym miasteczkiem, dostęp do informacji jest jak chleb powszedni, a informacje zalewają nas z każdej strony przez niemal 24 godziny na dobę. Wielkim wyzwaniem dla nas i naszego wewnętrznego dobrego samopoczucia jest odrzucenie lub też skuteczne odfiltrowanie zbędnych informacji i skupienie się przede wszystkim na własnych zainteresowaniach, kreowaniu własnych potrzeb, spełnianiu marzeń oraz rozwoju osobistym.

Co jakiś czas do naszych uszu docierają z różnych stron stwierdzenia "jak ten czas szybko leci" – to oczywiście nie prawda !!! Zegar czasu bije w takim samym tempie jak i przed wiekami jedyne co się zmieniło to poziom wiedzy społeczeństwa i dostęp do globalnej informacji, która ma bezpośredni wpływ na tempo naszego życia. Czasami można odnieś wrażenie, że nasz czas jest rozkradany przez jakieś niewidzialne moce lub co gorsza świadomie tracimy go nie widząc innych skuteczniejszych rozwiązań.

Nie zamierzamy tutaj nikogo uczyć jak ma zarządzać swoim czasem. Chcemy jedynie pokazać jak można go oszczędzać przy pomocy naszego czytnika RSS.

Zaczynamy?

Na początku warto przeanalizować swoją aktywność w internecie i odpowiedzieć sobie na pytanie "Ile czasu dziennie zajmuje Ci przeglądanie ulubionych serwisów ?" Godzinę? Dwie? Więcej?

Otóż nie ma to większego znaczenia !!! Dlaczego ? To proste, zaoszczędzony czas jest niewątpliwie ważnym argumentem ale nie tylko on przemawia na korzyść naszego Czytnika RSS. Oprócz niego ważna jest też ergonomia funkcjonalność i intuicyjność obsługi, którą gwarantujemy Ci bez żadnych opłat!

W naszym Czytniku wiadomości ze wszystkich subskrybowanych serwisów prezentowane są w jednakowym układzie graficznym bez wyskakujących reklam i banerów. Wystarczy zapamiętać kilka klawiszy skrótów by komfortowo przeglądać niemal każdy serwis, który wspiera technologie XML/RSS/ATOM

Wiadomości możesz przeglądać w czytniku, udać się bezpośrednio do źródła, lub też zanotować w ulubionych zakładkach i wrócić do niej w dowolnym momencie.

Z naszym Czytnikiem, zaoszczędzisz ponad połowę czasu jaki tracisz na przeglądanie stron tradycyjną metodą! Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na monitorowanie kolejnej dawki nowych źródeł, spacer lub piwo ;)

Co więcej, dzięki wbudowanej obsłudze skrótów klawiszowych możesz przejrzeć wszystkie nowe wpisy używając UWAGA - tylko jednego klawisza !!!.
(w domyślnej konfiguracji - strzałka w prawo)

Korzystając z czytnika nie musisz wchodzić na każdą ulubioną stronę tylko po to by stwierdzić, iż od ostatniej wizyty nic nowego się nie pojawiło.

Pamiętaj! Czytnik RSS oszczędza Twój czas!!!

Załóż darmowe konto i oszczędzaj czas z naszym Czytnikiem RSS !!!

PS. O rozwoju osobistym, oszczędzaniu czasu i wielu innych ciekawych aspektach naszego gatunku;), możesz poczytać na blogu Alexa - polecam!!!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Mar 04, 2009 11:21 Dlaczego czytnik przestał synchronizować niektóre z moich źródeł ?
Useful +7Mechanizm odpowiedzialny za pobieranie nowych wiadomości synchronizuje tylko źródła RSS, które są faktycznie używane. Jeżeli dane źródło ma mało czytelników i żaden z subskrybentów nie korzystał z tego źródła w okresie dwóch tygodni synchronizacja zostaje wstrzymana do ponownego użycia kanału. Kanały RSS nie są kasowane z list użytkowników.

Aby zabezpieczyć się przed takimi problemami należy logować się do usługi czytnika RSS przynajmniej raz na dwa tygodnie i używać aplikacji przez kilka minut, w tym czasie aplikacja wznowi pobieranie wiadomości, a nowo zsynchronizowane wiadomości powinny pojawić się po około 15 minutach.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 21:02 Co to jest czytnik RSS ?
Useful +6Czytnik RSS (ang. RSS Feed Reader) to aplikacja pobierająca nowe wiadomości z wielu stron (źródeł RSS) i prezentująca je użytkownikowi w zorganizowanym i ujednoliconym interfejsie.

Obsługa czytnika RSS dostępnego w serwisie jest podobna do obsługi popularnych programów pocztowych takich jak np. Outlook Express lub Thunderbird.

Czytniki RSS można podzielić na dwie grupy:
1. Offline / Desktop - Program komputerowy, który wymaga instalacji, a dostęp do internetu potrzebny jest tylko w celu pobrania nowych wiadomości.

2. Online - aplikacja dostępna poprzez stronę www (nasz czytnik online).
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:46 Jak dodać wiadomość do ulubionych zakładek ?
Useful +5W otwartej karcie wiadomości kliknąć w + Dodaj do zakładek.Wiadomości dodane do ulubionych zakładek mają automatycznie ustawiony status "wiadomość publiczna" i będą prezentowane na stronie głównej serwisu w zakładce „Ostatnio zaciekawiły”

Update 14 wrzesień 2008r
Zamiast klikać w + Dodaj do zakładek można też użyć klawisza skrótu [insert] w otwartej wiadomości.

Update 16 luty 2009r
Można zmieniać status wiadomości dodanych do ulubionych w czytniku na "prywatna". W tym celu należy po dodaniu wiadomości do ulubionych przejść na stronę zakładek online i przy odpowiedniej zakładce kliknąć w kłódkę.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:00 Do czego służą liczniki przy kanałach i folderach na mojej liście kanałów RSS ?
Useful +5Liczniki te pokazują ilość nowych wiadomości od ostatniego użycia funkcji „Odznacz wszystkie kanały jako przeczytane”, jednak nie starsze niż dwa tygodnie oraz z pominięciem wiadomości, które w tym okresie zostały przeczytane i znajdują się w „Ostatnio Czytanych”.

Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 23:25 Jakich informacji potrzebuje żeby dodać kanał RSS do czytnika ?
Useful +5Wystarczy podać adres URL kanału RSS widoczny w pasku adresu przeglądarki.

Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jan 03, 2010 21:55 Jak nie udostępniać kanałów RSS innym użytkownikom ?
Useful +5Dodaliśmy w ustawieniach konta możliwość wyłączenia udostępniania zarówno dla przechowywanych w serwisie zakładek jak i kanałów RSS.

Po odznaczeniu odpowiednich pól dodane kanały RSS i zakładki będą widoczne tylko dla właściciela konta!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Mar 10, 2010 21:47 Jak zaparkować u was stronę ?
Useful +5Zaparkować to można samochód ewentualnie domenę! O parkowaniu stron nic nie wiemy!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:34 Jak obsługiwać czytnik klawiaturą ?
Useful +4Opis aktualnych skrótów klawiaturowych dostępny jest na startowej stronie czytnika RSS.

Domyślne skróty:

Funkcja

Klawisz

Następna wiadomość / nieprzeczytany kanałStrzałka w prawo
Poprzednia wiadomość / nieprzeczytany kanałStrzałka w lewo
Następny nieprzeczytany kanałControl
Poprzedni nieprzeczytany kanałShift
Przewija pole wiadomości w góręStrzałka w górę
Przewija pole wiadomości w dółStrzałka w dół
Odznacza aktualnie czytany kanał jako przeczytanySpacja
Odświeża liczniki wiadomości na liście kanałówF12
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:36 Czy można zmienić domyślne skróty klawiaturowe ?
Useful +4Tak można, ustawienia skrótów klawiszowych znajdują się na stronie ustawień Czytnika > Klawisze skrótów.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:34 Dlaczego nie mogę zaimportować listy kanałów OPML ?
Useful +4Plik ma prawdopodobnie uszkodzoną strukturę lub nasz mechanizm importu nie potrafi go przetworzyć.

Napisz do nas chętnie pomożemy :)
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 11, 2008 13:22 Do czego służy opcja 'publikuj' przy każdej wiadomości ?
Useful +4Opcja publikuj służy do dzielenia się ciekawymi wiadomościami w różnych serwisach społecznościowych, w tym też na głównej stronie serwisu YouBookmarks. Udostępnione na głównej stronie YouBookmarks wiadomości można dodatkowo oceniać i komentować !!

Po użyciu opcji publikuj -> youbookmarks zostaniesz przeniesiony do strony, na której trzeba uzupełnić słowa kluczowe (tagi) oraz wybrać język.

Mechanizm publikowania nie pozwala na dodanie linku opublikowanego wcześniej i wyświetla inne linki dodane z tej domeny.

Zanim opublikujesz wiadomość, sprawdź czy ktoś nie zrobił tego wcześniej !!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Sep 20, 2008 23:34 Jakie czytniki wspierają format OPML ?
Useful +4Czytniki Online (dostępne przez przeglądarkę)
- YouBookmarks Feed Reader
- Google Reader
- News Alloy
- Hraps - połowiczna obsługa - wszystkie kanały wrzuca do jednego worka.

Czytniki Offline (aplikacje instalowane na komputerze)
- FeedDemon
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Mar 07, 2009 0:59 czy są jakieś adresy rss przez które mozna pobrać za pomocą komórki ?
Useful +4Prosimy o bardziej precyzyjne pytanie! bo nie wiadomo czy chodzi o aplikacje czytnika RSS na komórkę czy coś innego ??

Kanał RSS jest nośnikiem informacji i do przeglądania jego treści potrzebna jest odpowiednia aplikacja napisana na konkretny system operacyjny zainstalowany w urządzeniu.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 31, 2009 18:03 Gdzie zmienić skróty klawiaturowe ?
Useful +4Skróty klawiszowe można zmienić w panelu ustawień.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:41 Co to jest OPML ?
Useful +3OPML to format danych napisanych w języku XML służący do katalogowania informacji np. utworów MP3 lub adresów URL kanałów RSS. Najczęściej używany jest właśnie w czytnikach RSS do katalogowania subskrybowanych źródeł.

Zobacz też: Wikipedia / OPML
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:46 Jak zaimportować listę źródeł RSS z pliku OPML ?
Useful +3Import listy kanałów można wykonać na stronie ustawień w zakładce Czytnik > Import Listy OPML.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:06 Do czego służą foldery ?
Useful +3Foldery na liście kanałów RSS pozwalają katalogować tematycznie subskrybowane źródła RSS.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:13 Czy usunięcie folderu usuwa też kanały, które są do niego przypisane ?
Useful +3Nie, kanały RSS po usunięciu folderu są przenoszone do kategorii głównej.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:21 Dlaczego lista przeczytanych wiadomości jest pusta ?
Useful +3Lista przeczytanych wiadomości pokazuje wszystkie przeczytane wiadomości od ostatniego użycia funkcji „Odznacz wszystkie kanały jako przeczytane” Czas użycia tej funkcji możemy sprawdzić na dole strony „ostatnio czytane” lub najechać kursorem myszki na przycisk „opcje”
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:40 Co to jest alias ?
Useful +3Alias internetowy to najczęściej dodatkowy adres URL wskazujący na inny docelowy.

Więcej o aliasach przeczytasz na stronie wikipedia.org
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:57 Dlaczego z mojej listy kanałów źródła RSS znikają same?
Useful +3Czasami zdarza się sytuacja, że źródła RSS są przenoszone pod inne adresy URL i robot ma problem z ich synchronizacją.

Jeżeli robot synchronizujący źródła znajdzie problem z danym kanałem, informuje administratora serwisu o problemach, po czym informacja jest weryfikowana i w zależności od diagnozy, błędny adres trafia na listę aliasów z poprawnym adresem URL bądź do kwarantanny gdzie przez około miesiąc jest testowany i oczekuje na ostateczną decyzję o usunięciu. Po okresie kwarantanny - jeżeli problem z synchronizacją występuje nadal, kanał trafia na listę adresów „do usunięcia”.

Jeśli dany adres URL znajdzie się na liście adresów „do usunięcia” kasowany jest automatycznie z wszystkich list użytkowników.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Sep 20, 2008 18:45 Co to jest RSS ?
Useful +3RSS (Really Simple Syndication) to specjalnie przygotowana strona www w języku XML zgodna ze standardem RSS lub ATOM. Standaryzacja przekazywanych za pomocą kanałów RSS danych przyczyniła się do powstania wielu aplikacji potrafiących wyświetlać wiadomości z kilku serwisów w jednym miejscu. Aplikacje te nazywane są czytnikami RSS (ang. RSS feed reader).

Taką aplikacją jest też nasz Czytnik RSS online.

Więcej informacji o RSS znajdziesz na:

Geekcom.pl - Co to jest RSS
Wikipedia.org - RSS
Wikipedia.org - ATOM
Webfan.pl - RSS dla początkujących
Tworzenie RSS - poradnik - struktura dokumentu RSS
Czym jest RSS - Mozilla Developer Center
Podstawy internetu - RSS magazyn w.NET
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Feb 16, 2009 0:29 Jak wysłać wiadomość do innego użytkownika ?
Useful +3Serwis youbookmarks umożliwia dzielenie się z innymi użytkownikami serwisu zarówno wiadomościami z czytnika RSS jak i innymi zakładkami z własnej kolekcji.

Wysyłanie wiadomości można znaleźć przy każdym elemencie w aplikacji czytnika RSS oraz zakładek online pod hasłem E-mailPo kliknięciu w funkcje E-mail otworzy się okienko, w którym wystarczy wybrać odbiorcę i nacisnąć przycisk "wyślij wiadomość" (send message)

Na rozwijanej liście odbiorców widoczni są tylko użytkownicy, których wcześniej dodaliśmy do swoich kontaktów. Aby dodać dowolnego użytkownika do kontaktów należy odwiedzić jego profil i nacisnąć przycisk "Dodaj do moich kontaktów"

Wiadomość jest wysyłana jako PW. Dodatkowo wysyłane jest powiadomienie na adres email podany przy rejestracji.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jan 04, 2010 0:50 Jak zaimportować listę kanałów RSS od innego użytkownika ?
Useful +3Z celu zaimportowania listy kanałów RSS od innego użytkownika, należy odwiedzić jego profil np: youbookmarks.com/profile/user/4/subscribe_feed i kliknąć w link Download OPML.

W następnej kolejności należy skopiować adres URL z paska adresu i wkleić go w polu Adres URL do pliku OPML na stronie importu OPML w panelu ustawień
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:25 Czym jest źródło RSS ?
Useful +2RSS to specjalnie przygotowana strona www w języku XML zgodna ze standardem RSS lub ATOM.

Więcej informacji o RSS znajdziesz na:

Wikipedia.org - RSS
Wikipedia.org - ATOM
Webfan.pl - RSS dla początkujących
Tworzenie RSS - poradnik - struktura dokumentu RSS
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:55 Jak sprawdzić czy adres kanału jest poprawny ?
Useful +2Najprościej wkleić adres URL kanału RSS do paska przeglądarki i przejść pod wskazany adres. Jeżeli po otworzeniu strony adres w pasku adresu przeglądarki nie ulegnie zmianie możemy być pewni, że nasz URL jest poprawny.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:52 Czy można zmienić status wiadomości dodanych z czytnika do ulubionych na „wiadomość prywatna” ?
Useful +2Nie, nie ma takiej możliwości! Robot pobiera dane tylko z publicznych źródeł (bez autoryzacji) i taki sam status mają wiadomości dodane z czytnika.

UPDATE

Od 16.02.2009 można zmieniać status wiadomości dodanych do ulubionych w czytniku na "prywatna". W tym celu należy po dodaniu wiadomości do ulubionych przejść na stronę zakładek online i przy odpowiedniej zakładce kliknąć w kłódkę.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Aug 09, 2008 15:37 Jak korzystać z kanałów RSS ?
Useful +2Kanał RSS to nic innego jak odpowiednio przygotowany plik XML udostępniony na serwerze www. Pliki mogą być statyczne lub generowane w locie przez parser XML.

Ujednolicony format RSS pozwala na swobodną wymianę informacji pomiędzy dowolnymi aplikacjami, które maja wbudowaną obsługę tego standardu. Możliwości zastosowań kanałów RSS są nieograniczone, jednakże najczęściej są one wykorzystywane przez czytniki RSS do pozyskiwania wiadomości z różnych źródeł i prezentacji ich zawartości w jednym miejscu.

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa czytnik kanałów RSS przejdź do naszej aplikacji Czytnika RSS i kliknij na przycisku "Uruchom DEMO ...".

Możesz przeglądać kanały RSS z wiadomościami z kilku portali w jednej aplikacji nazywanej czytnikiem RSS lub wyświetlać dane z dowolnego kanału na swojej stronie www implementując prosty skrypt czytnika RSS.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jan 20, 2009 8:58 Co to jest czytnik RSS ?
Useful +2Dokładnie na takie samo pytanie padła już odpowiedź tutaj.

Zobacz prezentacje video !!!

Youbookmarks Feed Reader - Screencast from Piotr Jóźwiak on Vimeo.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Feb 19, 2009 15:34 Czy za korzystanie z czytnika RSS się płaci ?
Useful +2Za korzystanie z czytnika RSS w wersji podstawowej nie są pobierane żadne opłaty !!!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jun 12, 2011 17:04 Co to jest URL ?
Useful +2URL znaczy "ujednolicony format adresowania zasobów", czyli po ludzku adres internetowy.
Każda strona, obrazek i plik w internecie mają swój unikalny url (z angielskiego uniform resource locator).

szczegóły na stronie Co to znaczy url?
Added: urlCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jun 21, 2011 10:06 czy są jakieś adresy rss przez które mozna pobrać za pomocą komórki ?
Useful +2Thank you very much.
Added: fanglinCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 26, 2013 17:32 Hi friends, just 1 question: how can i use the RSS of youbookmarks? what client i have to use? thx! ;) ?
Useful +2You can use any of the known web browsers supporting JavaScript. Just Sign In and enjoy!
Added: KrzysztofK2Categories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:14 Czy można przenieść listę kanałów do innego czytnika ?
Useful +1Tak, korzystając z exportu swojej listy do pliku OPML i importu w innym czytniku RSS.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:04 Czy można usunąć wszystkie subskrybowane kanały ?
Useful +1Całą listę kanałów można wyczyścić tylko przy imporcie nowej listy OPML. Jeżeli nie wskażemy nowego pliku lub adresu URL i zaznaczymy pole Skasuj obecną listę wszystkie kanały i foldery zostaną usunięte bezpowrotnie.

Przed tą operacją zalecamy zrobić archiwizacje bieżącej listy korzystając z funkcji Eksport Listy OPML do pliku.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:18 Jak przenieść kanał do innego folderu ?
Useful +1Kanały na liście można przenosić dowolnie między folderami na stronie ustawień w zakładce Czytnik > Subskrypcje lub bezpośrednio w czytniku RSS po wczytaniu kanału RSS, wybierając właściwy folder z rozwijanej listy.Do ustawień subskrypcji można tez przejść bezpośrednio z czytnika klikając w Opcje > Zarządzaj subskrypcjami.

Folder można zmienić również z poziomu czytnika RSS uruchamiając funkcje "Folder" po wczytaniu źródła.


Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:29 Dlaczego adresy URL kanałów RSS zmieniają się same ?
Useful +1Robot synchronizujący źródła RSS korzysta z własnej bazy adresów i dodatkowo weryfikuje ich poprawność w oparciu do dodatkowe bazy aliasów oraz nieaktywnych źródeł.

Na podstawie tych trzech baz danych adresy źródeł na listach użytkowników korygowane są automatycznie.

Dlatego zawsze możesz być pewny, że adresy na Twojej liście są aktualne !!
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 16:10 Dlaczego nie mogę dodać źródła ?
Useful +1Przyczyn problemu może być kilka:
- błędnie wpisany adres źródła RSS
- wpisany adres nie jest adresem docelowym tylko przekierowaniem kod błędu 301 lub 302
- kanał znajduje się na liście zablokowanych "do usunięcia"
- kanał ma zbyt mała ilość wpisów

Jeżeli te informacje nie pomogły rozwiązać problemu, prosimy zgłosić go nam przy pomocy formularza opisując dokładnie problem, miejsce występowania oraz podać adres URL felernego źródła.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Feb 16, 2009 1:09 Jak wygląda kanał RSS?
Useful +1Kanał RSS to odpowiedni format danych XML bez warstwy opisującej wygląd.
Oznacza to, że wygląd kanału RSS jest zależny od aplikacji jaka go wyświetla.

Kliknij w link poniżej i zobacz jak wyświetli go Twoja przeglądarka
http://youbookmarks.com/feed/popular.xml

Wszystkie kanały RSS w Twojej przeglądarce stron www będą wyglądały podobnie do powyższego więc łatwo je odróżnić od zwykłych stron wiedząc iż aktualnie mamy do czynienia z kanałem RSS

Poniżej opisane są różnice pozwalające odróżnić kanały RSS od zwykłych stron.

Zwykłe strony www wyświetlane w różnych przeglądarkach www wyglądją jednakowo lub bardzo podobnie ale różną się wyglądem od innych stron dostępnych w sieci.

przykład zwykłych stron:
- www.wp.pl
- www.onet.pl

Kanał RSS wyświetlany w różnych przeglądarkach będzie wyglądał zupełnie inaczej w każdej z nich ale wszystkie kanały RSS wyświetlane w wybranej przeglądarce będą do siebie podobne, a ich wygląd jest zależny od wewnętrznego stylu CSS wbudowanego przeglądarkę.

przykład kanałów RSS:
- Kanał RSS - wp.pl
- Kanał RSS - onet.pl

Kanały RSS w odróżnieniu od zwykłych stron, które mogą być wyświetlane tylko w przeglądarkach www mogą być dodatkowo przetwarzane i wyświetlane przez inne aplikacje np nasz Czytnik RSS.

Ujednolicenie i standaryzacja przekazu pozwalają zebrać informacje z wielu serwisów w jednym miejscu oraz nie narzucają użytkownikowi sposobu ich przeglądania. To użytkownik wybierając odpowiednią aplikacje decyduje się na najlepszy dla siebie sposób ich przeglądania.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Mar 25, 2009 0:27 Czym jest RSS ?
Useful +1RSS (Really Simple Syndication) to sposób dystrybucji krótkich wiadomości, oparty o nowoczesny protokół XML. Dzięki RSS nie musimy odwiedzać naszych ulubionych stron co kilka godzin, żeby zobaczyć, czy nie pojawiła się jakaś interesująca wiadomość.

Informacje o nowych artykułach, czy komentarzach zostaną dostarczane wprost na Wasz komputer.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Oct 25, 2012 23:05 Why was my account and registeration closed? :(That Desiree ?
Useful +1Your account was not closed. You have not activated Your account. During the registration process an e-mail was sent to you. Click the link that activates Your account.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 14:59 Jak usunąć kanał z listy ?
Useful 0Kanały można usuwać na dwa sposoby:

1. W czytniku podczas przeglądania kanału w dolnej belce informacyjnej wcisnąć Anuluj subskrypcję


2. Na stronie ustawień w zakładce Czytnik > Subskrypcje nacisnąć przy kanale do usunięcia ikonę z koszem.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 10, 2008 15:09 Jak usuwać, edytować i tworzyć nowe foldery ?
Useful 0Foldery można edytować i usuwać na stronie ustawień w zakładce Czytnik > Foldery.
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Feb 15, 2009 23:31 Jak udostępnić swoje ulubione wiadomości ?
Useful 0Ulubione wiadomości dodane w czytniku są generowane w indywidualnych źródłach RSS.

Aby udostępnić swoje ulubione wiadomości należy podać zainteresowanej osobie adres kanału RSS, który można znaleźć w aplikacji czytnika RSS w sekcji "Ulubione" => Ulubione wiadomości w źródle RSS lub na stronie ustawień wybrać "Twoje ulubione zakładki z czytnika, plik XML"

W źródle RSS znajdują się tylko wiadomości posiadające status publiczny (czyli takie przy, których kłódka w aplikacji zakładek online jest otwarta) !
Added: YBCategories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Jul 26, 2013 17:53 how do I change the language in bookmarks ?
Useful 0At the left bottom you can find link named Language (Język). After selecting your favourite language (e.g. swedish) You can enjoy the site in this language.
Added: KrzysztofK2Categories: Obsługa czytnika RSS (feed reader)
Unregistered

Sign in
Don’t have a Youbookmarks account yet?
Sign Up Now